Моє хобі

Сьогодні без фотографії неможливо уявити сучасне життя, це мистецтво має доволі сильний влив на сприйняття та свідомість людини. Фотографія відображає світ таким, яким він був у мить створення знімку. І цей відображений момент залишається назавжди. За допомогою фотографії можна розповісти історію не тільки одної конкретної людини, а й цілої родини, народу, часом, навіть і всього людства. 

Термін «фотографія» походить від давньогрецької, що в перекладі означає phos «світло» і grapho «писати», а в разом - «світлопис». Його почали вживати після відкриття способу отримання стійкого зображення на світлочутливому матеріалі за допомогою спеціального пристрою – фотографічної камери. 

Фотографії довелося довго шукати власне місце серед інших видів мистецтва. Первісно фотографи працювали в традиційних для живопису жанрах портрету, міського й сільського пейзажу, натюрморту, жанрової сцени, оголеної натури тощо. Деякі з них навіть робили олівцем ескізи своїх 14 майбутніх творів. Така фотографія називається постановчою, картинною. Митці, які працювали в жанрі постановчої фотографії, прагнули передати красу навколишнього світу та людини, її почуття, емоції, характер. Документальна (моментальна, хронікальна, репортажна) фотографія спрямована на прямий контакт із життям. У цьому випадку йдеться не про приховування, а, навпаки, про віддзеркалення всіх подробиць навколишнього середовища. Поява фотографії здійснила переворот у свідомості художників академічного спрямування, які демонстрували віртуозну точність у відтворенні природи та людини. 

Від початку свого існування фотографія трактувалась як технічний засіб фіксації зображень. Згодом здатність фотографії передавати красу оточуючого світу, виражати почуття й бачення фотографа засвідчила її художньо-естетичну функцію. Значною мірою цьому посприяв розвиток фотосправи, вдосконалення самого фотоапарату та фотоматеріалів. Поступово фотографія формувала свою систему жанрів. 



Краєвиди Полтавщини


Квітковий настрій

Небесні мотиви



Немає коментарів:

Дописати коментар